logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 12 listopada 2014 13:41

10-Lecie Zespołu Darskowiacy

9 listopada 2014 roku Zespół „Darskowiacy” obchodził swój 10 Jubileusz. Z tej okazji odbyła się piękna i wyjątkowa uroczystość, na którą przybyli liczni goście: władze samorządowe, rodziny i sympatycy zespołu, a także zaprzyjaźnione zespoły, które zagrały specjalnie dla Jubilatów: „Sami Swoi” i „Pomorzanki”.

Zespół powstał 13 listopada 2004 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Darskowie pod przewodnictwem Czesławy Wyszomirskiej, która została kierownikiem artystycznym zespołu. Początkowo kierownikiem zespołu był Pan Szemiel, ale po krótkim czasie wyjechał, a jego miejsce zajął Pan Mirosław Likas.

Pierwszy występ zespołu odbył się 21 marca 2005 roku dla Rady Sołeckiej i zaproszonych gości w świetlicy wiejskiej w Darskowie. Regularnie ćwicząc pod okiem instruktora zespół piął się coraz wyżej i zaczął coraz częściej występować. Ciężka praca przyniosła duże sukcesy na wielu festiwalach i przeglądach. Najważniejsze nagrody zdobyte przez zespół w ciągu dziesięciu lat:

 

- Lider 2010 za zespołowe osiągnięcie roku

- I miejsce podczas III Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bobolicach w 2007r.

- II miejsce w II Regionalnym Przeglądzie Zespołów Piosenki Ludowej w Drawnie w 2009r.

- I miejsce „Złoty gołąbek” w X Jubileuszowym Regionalnym Przeglądzie Solistów i Zespołów Ludowych „Tychowo na ludowo 2010”

- III miejsce w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Ludowej w 2010r.

- I miejsce w Przeglądzie Łobeskie Spotkania z Folklorem „Łobeska Baba Wielkanocna” w Łobzie w 2011r.

- I miejsce w VIII Festiwalu Folklorystycznym „Krajobrazy sceny ludowej” w Czarnym w 2011r.

- I miejsce w Przeglądzie Łobeskie Spotkania z Folklorem „Łobeska Baba Wielkanocna” w Łobzie w 2012r.

- Wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Biesiadnej „O złotą czaplę Czaplinek 2013”

- I miejsce w XI Festiwalu Folklorystycznym „Krajobraz sceny ludowej” w Czarnym w 2014r.

 

Dziesiąty Jubileusz był również okazją do podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wsparli Darskowiaków: Stanisławowi Cybula - Staroście Drawskiemu, Przewodniczącej Rady Miejskiej – Urszuli Ptak, Burmistrzowi Złocieńca – Waldemarowi Włodarczykowi, Danucie i Stanisławowi Balińskim, Urszuli i Jerzemu Majewskim, Eleonorze Winiarskiej, Zdzisławowi Sinderman – Sołtysowi Darskowa, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o, Zakładowi Usług Komunalnych Sp. z o.o, Zakładowi Ciepłownictwa Sp. z o.o, Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

 

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus