logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 12 lutego 2019 16:32

Ferie … i po feriach!

Ferie w Złocienieckim Ośrodku Kultury obfitowały w wiele niespodzianek.
Drugi tydzień ferii cieszył się dużą popularnością i frekwencją zwłaszcza zajęcia w Bibliotece Publicznej, gdzie tłumnie zgromadzone dzieci mogły pograć w stare gry planszowe lub poznać nowe. Dzieci grały z dużym zaangażowaniem wygrywając lub nie i każdy tam mógł znaleźć coś dla siebie.
Swoje zdolności doskonaliły w pracowni plastyczno – ceramicznej, gdzie tworzyły piękne cuda z ceramiki np. kotki, domki jak z bajki czy smoki. W ramach zajęć plastycznych dzieci malowały pastelami i farbami akrylowymi, a w czwartek powstał obraz wielkoformatowy wykonany techniką wylewania farb bezpośrednio na płótno. Dzieci były bardzo aktywne w współtworzeniu tego pięknego obrazu wraz z instruktorką Elżbietą Kordek, która przeprowadziła dzieci przez tajniki sztuk plastycznych.
Umiejętności muzyczne i wokalne doskonaliliśmy na warsztatach instrumentalnych i wokalnych z instruktorką Wiolettą Krzemińską. Uczestnicy warsztatów poznawali nazwy i sposoby grania na instrumentach perkusyjnych oraz tworzyli wspólnie podkłady instrumentalne do muzyki. Dzieci poznawały również różne rytmy, doskonaliły swój warsztat wokalny poprzez różnego rodzaju ćwiczenia emisyjne, śpiewanie piosenek, nauka prawidłowego oddechu. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych: muzycznych, zabawy z chustą, a nawet układanie puzzli.
Oprócz zajęć plastycznych, ceramicznych i muzycznych dzieci chętnie korzystały z zajęć ruchowych czyli zumby prowadzonej przez instruktorkę Katarzynę Maciąg. Można było się trochę poruszać, poskakać w rytm muzyki i zadbać o swoją kondycję fizyczną.
Odkrywaliśmy także nasz świat zmysłów na zajęciach sensoplastyki prowadzonej przez Dzidkę i Marka Hrańczyków. Grupy uczestników oddawały się ciekawym eksperymentom i doznaniom, tworząc m.in. kolorowe wulkany, masę nieniutonową, dywany sensoryczne po których mogły chodzić boso czy księżycowy piasek rozwijając swoją wyobraźnię i ciekawość.
Miłośnicy kina przez całe ferie mogli nadrobić filmowe zaległości, bowiem od poniedziałku do niedzieli puszczane były znane i lubiane bajki i filmy familijne w promocyjnych cenach. Wszystko zakończyliśmy pokazem iluzjonisty i dyskoteką.
Ferie w Złocienieckim Ośrodku Kultury upłynęły bardzo szybko i intensywnie.
Dziękujemy, że byliście i bawiliście się z nami. Zapraszamy za rok!
Tekst W. Krzemińska
Foto. E. Kordek

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus