logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 04 stycznia 2023 14:11

Grudniowe animacje w świetlicach wiejskich

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z działań, które w grudniu prowadziłyśmy w złocienieckich świetlicach wiejskich.
W Lubieszewie dzieci i młodzież piekły oraz ozdabiały pierniki, robiły świąteczne sesje zdjęciowe, lampiony, mikołaje i ozdoby choinkowe. Nie zabrakło gier i zabaw ruchowych.
W Rzęśnicy dekorowały świetlicę, malowały świąteczne kolorowanki, a w międzyczasie uczestniczyły w integracyjnych grach i zabawach.
W świetlicy w Stawnie dzieci robiły bombki, dekorowały okna, wykonywały kartki świąteczne z życzeniami, które później trafiły do mieszkańców wsi.
W Cieszynie wykonały dekoracje świąteczne świetlicy i do inscenizacji do filmu z życzeniami.
W Nowym Worowie trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dekorowano salę, odbyły się Mikołajki, a także pieczono pierniki i wykonano mnóstwo prac plastycznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
W Kosobudach odbyły się gry integracyjne i zręcznościowe, tworzenie ozdób i dekoracji oraz zabawa mikołajkowa.
W Bolegorzynie dzieci i młodzież ozdabiały świetlicę, wykonywały skrzaty, kartki świąteczne, bałwanki z kolorowych kartek, stroiki. Podczas zabawy świetnie bawiły się przy muzyce z Mikołajem.
W Starym Worowie wykonywały anioły z makramy. Nie mogło zabraknąć świątecznego dekorowania świetlicy oraz przygotowań do Jarmarku Bożonarodzeniowego.
W Warniłęgu świetliczanka prowadziła warsztaty makramowe tworzenia śnieżynek i choinek. Dzieci wspólne piekły pierniki, grały w gry i wykonały czapki sylwestrowe. Dzieci odwiedził Święty Mikołaj.
W Chlebowie dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja, wykonywały prace plastyczne o tematyce zimowej, tworzyły kolorowe bombki z akrylu, piekły świąteczne pierniki. Odbyło się spotkanie z Mikołajem i zabawa świąteczna.
W Bobrowie tworzyły makramowe aniołki, śnieżynki i łańcuchy z kolorowego papieru. Uczestniczyły w spotkaniu mikołajkowym, warsztatach kulinarnych oraz rozgrywkach w tenisa stołowego.

Tekst: Elżbieta Kiełbasa
Zdjęcia: profile Fb złocienieckich świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus