logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 14 października 2013 11:10

Warsztaty z Lechem Dyblikiem

 

W piątek, 11 października w Złocienieckim Ośrodku Kultury w ramach Inicjatywy lokalnej + Złocieniec „Co nas kręci” odbyły się warsztaty ze znanym aktorem filmowym i telewizyjnym – Lechem Dyblikiem.

 

Warsztaty dotyczyły analizy dzieł filmowych. Podczas spotkania uczestnicy mogli poznać kryteria oceny filmu oraz pracę aktora na planie. Aktor opowiedział o pracy przy tworzeniu filmu, a w szczególnie o pracy na planie filmowym przy realizacji filmów „Wesele” i „Róża”. Przy słodkim poczęstunku wywiązała się bardzo miła i luźna rozmowa. Lech Dyblik okazał się bardzo miłym, bogatym w doświadczenia życiowe człowiekiem, bardzo zżytym ze Złocieńcem.

Warsztaty były dobrym wstępem do powstania Złocienieckiego Koła Filmowego. Uczestnicy spotkania wyrazili chęć ponownego spotkania, tak więc kupujemy tzw. parasol licencyjny, który daje nam dostęp do 430 producentów filmowych i startujemy.

Podczas warsztatów i przeglądu filmowego w „galerii na ścianie” można było oglądać wystawę fotograficzną znanych i cenionych aktorów, jak również archiwalne plakaty i sprzęt kinowy. Przegląd filmowy był również okazją do spotkań i rozmów z aktorami drugiego planu – gośćmi przeglądu - Lechem Dyblikiem i Jackiem Braciakiem.

Inicjatywa społeczna „Co nas kręci” została sfinansowana ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus