logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 19 sierpnia 2014 11:21

Interfolk dzień 2 i 3 oraz Święto Wojska Polskiego

W drugi dzień Interfolku zawitały do nas zespoły z Tajwanu i Chorwacji. Obie grupy zaprezentowały nam śpiewy i tańce ludowe swoich regionów. Tajwańska grupa „Yuan-Yuan” zachwyciła publiczność choreografią oraz pięknymi strojami.

Grupa łączy folklor i tradycyjne tańce z nowoczesnością. Jest jedną z najbardziej reprezentatywnych grup tanecznych w regionie. Grupa z Chorwacji „Zora” zaprezentowała nam muzykę i taniec w oryginalnych strojach ludowych. W ciągu swojej działalności przez zespół przewinęło się ponad 1500 osób. Mają za sobą ponad pięć tysięcy występów, które obejrzało ponad milion widzów.

 

Trzeci dzień Interfolku został połączony z obchodami Święta Wojska Polskiego. Publiczność miała okazję zobaczyć defiladę pododdziałów oraz obejrzeć sprzęt wojskowy 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów. Odbył się konkurs z nagrodami dla dzieci i dorosłych o tematyce patriotycznej. W tym dniu przybyły do nas zespoły z Armenii i z Polski. Armeński zespół tańca „Armenner” został założony w 1999 roku w stolicy kraju – Erywaniu, w dzielnicy Dawitashen.Zespół składa się z ponad 50 tancerek i tancerzy, którzy prezentują ormiańską muzykę ludową, taniec i śpiew. Zespół „Świerczkowiacy” działa nieprzerwanie od 1963 roku. Specjalizuje się w niezwykle bogatym folklorze Małopolski i jest ekspertem w folklorze Krakowiaków Wschodnich. „Świerczkowiacy” wydali płytę z kolędami i pastorałkami pt.: „Śpiewajmy dziecinie”. Oba zespoły zachwyciły nas równie wyjątkowymi i pięknym strojami ludowymi oraz samą choreografią. Koniec wieczoru umiliły nam zespoły „Erem”, „Orient Blues Express” oraz „Flocks”.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus